Michał Lipiński, Teraz Polska: Aż 88% rozpoznaje godło fundacji

– Fundacja Godła Promocyjnego Teraz Polska przeprowadziła badania dotyczące preferencji zakupowych konsumentów oraz postrzeganie i rozpoznawalność znaku Teraz Polska. Z danych wynika, że jako jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami – powiedział Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”, w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niego parametrami, które zostały podane przez największą liczę respondentów jako najważniejszych przy dokonywaniu codziennych zakupów były jakość i rozsądna cena produktów. Dla blisko 27% badanych wskazuje, że zwracają oni uwagę na miejsce pochodzenia wyrobów czy usług.

– Pieniądze, za które kupujemy rodzime produkty, zostają w firmach, które je wyprodukowały. Dzięki temu mogą się prężniej rozwijać, tworzyć nowe miejsca pracy. Nasze codzienne decyzje zakupowe mają wpływ na kondycję polskiej gospodarki, wzrost PKB czy rosnące wpływy podatkowe do krajowego budżetu – dodał.

Z tegorocznej edycji badania wynika, że blisko 88% badanych rozpoznaje biało-czerwone godło Teraz Polska. Jest to dla nich synonim polskiego pochodzenia produktów i usług, wysokiej jakości i prestiżu.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud