Łuczak, Provident Polska: Polacy podejmują świadome i przemyślane decyzje finansowe

– Z okazji Dnia bez Długów przypadającego na 17 listopada, Provident Polska zorganizował Barometr, którego wyniki są bardzo pozytywne. Spośród respondentów 90% nie podejmuje decyzji finansowych i decyzji o zadłużaniu pod wpływem impulsu, a ponad 75% przebadanych Polaków nie ma problemów ze spłacaniem należności – powiedziała Karolina Łuczak, rzeczniczka prasowa Provident Polska, w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niej, w przypadku trudności ze spłatą należności, badani wskazywali, że ograniczają własne wydatki, zwracają się o pomoc do rodziny lub znajomych, albo szukają dodatkowych źródeł dochodów. Jak podaje, sukcesem finansowym dla Polaków jest brak zadłużenia, odpowiednie zarobki, które pozwalają na oszczędności rzędu 100 tys. zł oraz na prowadzenie życia na poziomie jaki sobie założyli.

– Najczęstszą formą zadłużenia, jakie wskazywali respondenci, były karty kredytowe. Tak odpowiedziało 32% badanych. Następnie kredyty bankowe, o czym wspomniało 24% badanych, a 9% korzysta z pożyczek z instytucji finansowych – dodała.

Mimo, że badani wykazują pozytywne trendy i sprawdzają wiarygodność instytucji, w których się zadłużają, nadal często podpisują umowy, których nie rozumieją, a czasem świadomie pomijają.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud