ISBnews jest głównym patronem medialnym wydarzenia.

XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to przede wszystkim bardzo dobry zestaw tematów i gości. Poruszane będą tematy najważniejsze z punktu widzenia gospodarki – mówi agencji ISBnews.TV Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days w Katowicach, prezes Grupy PTWP.

– Kongres będzie się odbywał na dwa tygodnie przed wyborami do Europarlamentu, wyborami które mogą zmienić układ sił w Europie a na pewno stawiają pytanie w jakim kierunku ma rozwijać się Unia Europejska oraz w jakim miejscu my jako Polska chcemy się znaleźć. Kolejnymi tematami Kongresu, które są ważne dla biznesu będzie digitalizacja, robotyzacja przedsiębiorstw, innowacje przedsiębiorstw w obszarze sztucznej inteligencji, w obszarze elektromobilności. Te tematy dominują w rozmowach polskich przedsiębiorców i o tym będziemy rozmawiać – dodał.

 

W tym roku największa XI EKG będzie jeszcze mocniej zintegrowany z wydarzeniem towarzyszącym European Start-up Days. – To będzie nowością podczas tegorocznej edycji Kongresu – podkreślił prezes Kuśpik.

Polecamy: Kuśpik, PTWP: European Start-up Days to realny kontakt małego i dużego biznesu

XI Europejski Kongres Gospodarczy rozpocznie się już za tydzień. Największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej, odbędzie się w dniach 13-15 maja 2019 r. Szeroki i różnorodny zakres tematyczny obejmuje kilkanaście głównych obszarów, co daje ponad 150 debat, sesji, spotkań i wydarzeń towarzyszących.

Kongres stanowi od lat miejsce spotkań międzynarodowych. Wśród tegorocznych panelistów znajdzie się silna reprezentacja przedstawicieli nie tylko z Europy, ale i Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej. Znajomość rynków zagranicznych to zarówno wiedza na temat sektorów i regulacji, jak i kwestii kulturowych i umiejętności poruszania na miejscu. Polscy i zagraniczni prelegenci będą szukać odpowiedzi na pytania, o czynniki sukcesu, jak i najczęściej popełniane błędy przy ekspansji na rynki zagraniczne. Wśród debat kongresowych nie zabraknie tematu brexitu i pytań o przyszłość współpracy Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

Przedstawiciele biznesu i samorządów, polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy, podejmą podczas katowickich debat w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach najważniejsze dla przyszłości Europy kwestie, sprawy istotne dla rozwoju polskiej gospodarki, a także problemy i wyzwania w prowadzeniu biznesu z punktu widzenia przedsiębiorcy.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących. Jego dyskusje koncentrują się wokół kwestii najistotniejszych dla rozwoju Europy – rozpatrywanych w lokalnym i globalnym kontekście. Główne obszary tematyczne XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach to: „Europa od nowa”, „Cyfryzacja i nowe technologie”, „Przemysł, inwestycje i infrastruktura”, „Energia i klimat”, „Rynek finansowy”. W tym roku największa impreza biznesowa Europy Centralnej jeszcze mocniej zintegrowana zostanie z towarzyszącymi wydarzeniu European Start-up Days – dwudniowym wydarzeniem stanowiącym przestrzeń otwartego dialogu pomiędzy start-upami, inwestorami a organizacjami wsparcia biznesu.

XI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach towarzyszyć będą także: projekt EEC – Liderzy Przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow), którego celem jest kreowanie i promowanie aktywnej postawy obywatelskiej oraz zwiększenie zaangażowania młodych osób w życiu publicznym, wręczenie nagród w konkursach TOP Inwestycje Komunalne i Inwestor bez granic oraz międzynarodowe spotkania gospodarcze: Europa Centralna – Afryka, Polska – Ameryka Łacińska, Polska – Chiny i Polska – ASEAN.