– Każda firma, start-up, firma technologiczna powinna myśleć o swoim produkcie i o tym do kogo jest on skierowany. Nie jest dobrym pomysłem natychmiast myśleć o bogatym inwestorze – mówi ISBnews.TV Brunon Batkiewicz, prezes ING BSK.

– Spośród nowych firm, które się z nami kontaktują lub oferują nam swoje usługi podstawowym problemem jest to, że wiele z nich uważa, że bank jest zobligowany do wspierania ich finansowo, dlatego że mają dobry pomysł. Chciałem powiedzieć, że bank nie jest zobligowany do żadnego wspierania kogokolwiek. Bank ma relacje partnerskie i start-up to dla nas partner – dodał.

Dlatego ważne jest, aby oferta dla banku była – zdaniem Bartkiewicza – podbudowana albo gotowym produktem albo pomysłem wspartym zespołem. – Sama idea naprawdę niewiele znaczy – podkreślił.

– ING BSK wspiera European Start-up Days ponieważ sądzimy, że upowszechnianie wiedzy, o tym w jaki sposób należy kreować nową przedsiębiorczość opartą na nowej technologii, jest ważne dla gospodarki. Naszym celem nie jest napędzanie mody na start-upy i przekonywanie ludzi, że można łatwo dostać pieniądze. Bardziej zależy nam na tym, żeby wspierać ową przedsiębiorczość – mówił Bartkiewicz.

European Start-up Days, które odbędą się w dniach 14-15 maja br. w Katowicach, to wydarzenie łączące start-upy i korporacje oraz organizacje wsparcia biznesu. Celem imprezy jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami, którzy będą obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Wśród tematów debat European Start-up Days 2019 znajdą się m.in.: blockchain w gospodarce, sztuczna inteligencja, automaty, roboty, coboty, the future of the market – nowy konsument, digital marketing, e-sport w gospodarce, branża fintechowa – blaski i cienie, polska scena start-upowa, oblicza nowych technologii medycznych – szanse i wyzwania.

W debacie o technologiach, które zmieniają świat, nowej pracy i kompetencjach, firmie 4.0, zarządzaniu inaczej i inwestycjach w przyszłość wezmą udział także: Brunon Bartkiewicz, prezes ING Bank Śląski oraz Julia Krysztofiak-Szopa, prezes fundacji Startup Poland. Dyskusję poprowadzi Jowita Michalska, założycielka i prezes Digital University, ambasador SingularityU Warsaw Chapter.

Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym tegorocznego XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.