„Wybieram 590 – sobota dla Polski”: 80 proc produktów na stacja PKN Orlen od polskich producentów

Rozpoczęła się kampania edukacyjna zachęcająca do kupowania produktów, których kod kreskowy zaczyna się od cyfr 590. W większości przypadków są to towary wyprodukowane w Polsce lub związane z naszym rynkiem.

W projekt zaangażowały się największe polskie przedsiębiorstwa oraz rodzime sieci sklepów, które dzięki spójnej identyfikacji i hashtagowi w mediach społecznościowych (#wybieram590 i #sobotadlaPolski) zyskają możliwość zakomunikowania swojego udziału w akcji i promowania dnia z polskimi produktami i usługami.
O kampanii, w którą zaangażował się PKN Orlen, rozmawialiśmy z wiceprezes Patrycją Klarecką.

80 proc. produktów na stacjach PKN Orlen pochodzi od polskich producentów. Współpraca dużego biznesu daje wartość nie tylko klientom, ale i polskiej gospodarce – podkreśla Patrycja Klarecka w rozmowie z ISBnews.TV

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Moda na dobre polskie produkty zaczyna się powoli rozpędzać, co widać w szczególności w branży spożywczej, ale za nią mogą podążać kolejne sektory, oceniła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w trakcie debaty eksperckiej „Miliardy zostające w Polsce – znaczenie patriotyzmu konsumenckiego dla polskiej gospodarki”, organizowanej w ramach kampanii społecznej „Wybieram 590 – sobota dla Polski”. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym akcji.