Rynek dronów. Jakie szanse ma Polska w rozwoju tej branży?

Na rynku dronów Polska ma szerokie pole do popisu. To nowa szybko rozwijająca się branża. Widać, jakie kraje inwestują w rozwój dronów i myślę, że rynek jest szeroki i możliwość wykorzystywania dronów są duże. Każdy, jeżeli tylko oczywiście chce, znajdzie miejsce dla siebie – uważa Grzegorz Puda, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

I tu jest też szansa dla nas. Polska ma bardzo dobrze rozwiniętą myśl technologiczną, techniczną, polscy inżynierowie projektują bardzo ciekawe modele, zresztą nawet od mojego biura poselskiego tutaj w Bielsku-Białej przychodzą osoby, które zajmują się projektowaniem dronów, i muszę powiedzieć, że naprawdę efekty ich pracy są mocno zadowalające – powiedział wiceminister w rozmowie z ISBnews.TV 

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Zdaniem wiceministra, jeżeli chodzi o duże samoloty, duże lotnictwo, to ta branża właściwie już jest zamknięta.

Mamy wielkich graczy na rynku, którzy mają wizje koncernowe. Jedna to jest wizja Airbusa, druga to jest wizja Boeinga, i tam byłoby nam bardzo ciężko – dodał.

Rozmowa odbyła się podczas konferencji „Building Bridges in V4 Aviation Community” w Bielsku-Białej 25-26 listopada br. Były to dwa dni rozmów na temat współpracy przemysłowej, naukowo–badawczej sektora lotniczego V4 oraz konsekwencji rewolucji przemysłu 4.0.‬ Agencja ISBnews była patronem medialnym wydarzenia.