Targi przemysłu obronnego MSPO 2020 w dobie pandemii: skromnie i bez zwiedzających

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO 2020 odbywa się w cieniu pandemii COVID-19 i reżimie sanitarnym. Przy wejściu są wielofunkcyjne kabiny, wyposażone w funkcje mierzenia temperatury i automatycznej dezynfekcji. Według oficjalnych danych w MSPO 2020 uczestniczy 185 firm z piętnastu państw.

Ubiegłoroczny MSPO w Targach Kielce przeszedł do historii jako wystawa, która zgromadziła 610 firm z 31 krajów świata, w tym 303 firmy polskie. Targi odwiedziło 58 delegacji z 49 państw. Na MSPO 2019 pojawiło się 30,5 tysiąca gości z całego świata, w tym 13 tysięcy podczas towarzyszącego wystawie Dnia Otwartego.

Polecamy: Tak było w ubiegłym roku. Tak się zbroi świat. Nowoczesny sprzęt wojskowy, nowinki technologiczne

Tegoroczna wystawa wygląda bardzo skromnie i potrwa 3 dni a nie jak dotychczas 4. Na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej można zobaczyć śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych.

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 2004 roku są Wystawy Narodowe. Dotychczas swój potencjał obronny prezentowały: Niemcy, Norwegia, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4 , Wielka Brytania, Włochy, Turcja, Izrael i Korea Południowa. W 2020 roku po raz drugi podczas MSPO będzie można odwiedzić Pawilon Brytyjski. Po raz pierwszy Brytyjczycy swój potencjał prezentowali w Kielcach w 2010 roku.