Sezon wymiany opon. Jaki warsztat wybrać?

Wymiana opon to tylko pozornie prosta i szybka czynność. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele warsztatów popełnia błędy, które mogą mieć bardzo przykre konsekwencje. Warto zwrócić na to uwagę, bo przecież chodzi o nasze bezpieczeństwo na drodze. Który zatem warsztat wybrać? Najlepiej taki, który ma certyfikat oponiarski. 

Wszyscy znamy to porzekadło: nie da się dobrze, tanio i szybko. W związku z tym kryterium, które nie jest jeszcze powszechne, jest opinia o warsztacie, który jest najdroższy w okolicy. Poza tym pozostają nam wyłącznie certyfikowane serwisy i ewentualnie autoryzowane sieci producenckie. Certyfikat oponiarski jest gwarantem wysokiego standardu obsługi, bo audytor kontroluje zachowywanie procedur przy wymianie opon – mówi ISBnews.TV Ryszard Marcinkowski, ekspert, trener serwisantów ogumienia.

Ekspert podkreśla, że inicjatywa certyfikacji jest jedynym obiektywnym gwarantem dobrej i bezpiecznej obsługi. A co powinno wzbudzić nasz niepokój po wizycie w warsztacie?

Przede wszystkim stan urządzeń i ogólny porządek – mam tu na myśli to przepisy BHP. Jeżeli stanowisko pracy, urządzenia są w stanie opłakanym, to takiej samej jakości usługi należy się spodziewać – zaznaczył Ryszard Marcinkowski.

Polecamy: Dlaczego warto zmieniać opony w certyfikowanym serwisie?

Foto/wideo: Borys Skrzyński