Łobodziński, BM PKO BP: warto selektywnie podejść do wyboru spółek na GPW

Praktyczny poradnik, jak rozpocząć przygodę z akcjami na GPW? – Pamiętajmy, że inwestowanie w akcje powinno mieć średnio lub długoterminowy horyzont. Nie idźmy na rynek akcji z zamiarem dużego zarobku w trzy tygodnie, bo to zawsze skończy się źle. Raczej zróbmy to długoterminowo, z zamiarem znalezienia fajnych spółek np. płacących dywidendę z perspektywą zarobku 10% w ciągu roku – radzi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.

– Patrząc na obecną sytuację makroekonomiczną i w Polsce i na świecie widzimy, że stopy procentowe są bardzo niskie, inflacja w zależności od kraju jest mniejsza bądź większa, mamy bardzo łagodną politykę monetarną, duże wydatki fiskalne, mamy postęp w szczepienia i powolne otwieranie gospodarek. W takim otoczeniu akcje są klasą aktywów, na którą warto patrzeć, ale jeśli chodzi o warszawski parkiet to spojrzenie powinno być selektywnie – powiedział Łobodziński w rozmowie z ISBnews.TV.

Jego zdaniem, rynek surowcowy przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych inwestorów. – Dla początkujących inwestorów rynek akcji jest wystarczający i zapewni odpowiednią dawkę emocji – dodał.

Jakimi nićmi uszyć portfel długoterminowy? – to jedna z debat, która odbędzie się podczas konferencji „Jak inwestować na giełdzie” 13 maja br. w formule on-line. Agencja ISBnews jest patronem medialnym wydarzenia.

Polecamy: Sochacki: Jak zacząć inwestować w ETF-y?

Polecamy nasze podcasty na SoundCloud