Jak zacząć inwestować w ETF-y?

Praktyczny poradnik, jak rozpocząć przygodę z ETF-ami na GPW? Co jest istotne w inwestowaniu? Dlaczego warto wybrać ETF-y zamiast pojedynczych spółek na GPW? Jakie ETF-y są obecnie na GPW? Dlaczego ważna jest dywersyfikacja inwestycji? – mówi Robert Sochacki, członek zarządu Beta Securities Poland.

ETF, czyli Exchange Traded Fund, to fundusz inwestycyjny notowany na giełdzie, którego zadaniem jest odzwierciedlanie zachowania się danego indeksu giełdowego. Charakteryzuje się możliwością stałej (codziennej) kreacji i umarzania certyfikatów inwestycyjnych. Certyfikaty portfelowego funduszu inwestycyjnego zamkniętego, czyli w rozumieniu Regulaminu Giełdy tytuły uczestnictwa funduszu typu ETF, notowane są na warszawskiej giełdzie na zasadach analogicznych jak akcje, w szczególności można je swobodnie kupować i sprzedawać, a ich płynność wspierana jest przez animatora rynku (dom maklerski).

Polecamy konferencję „Jak inwestować na giełdzie” , która odbędzie się 13 maja on-line. Agencja ISBnews jest patronem medialnym wydarzenia

Polecamy nasze podcasty na SoundCloud