Grzegorz Olszewski, Alior Bank: Nasza strategia to mobilność, przedsiębiorczość i nowoczesność

 – W naszej dwuletniej strategii koncentrujemy się na trzech filarach: wyższa kultura mobilności, wsparcie przedsiębiorczości, nowoczesny bank. Po dwóch latach będziemy mieli nowoczesną aplikację mobilną z usługami spoza działalności bankowej. Pojawi się cały proces zakupowy w aplikacji mobilnej – mówi Grzegorz Olszewski prezes Alior Banku w rozmowie z ISBnews.TV

Alior Bank stawia na wsparcie przedsiębiorczości.

– Koncentrujemy się na mikro, małych i średnich przedsiębiorcach. Pojawią się nowe zautomatyzowane procesy ryzyka kredytowego dzięki którym klienci otrzymają szybkie dofinansowanie na potrzeby swojej działalności gospodarczej – dodaje prezes Olszewski.

Nowoczesny bank.

– W tym obszarze skupimy się na dostarczeniu mikro, małym, średnim przedsiębiorcom finansowania na to by mogły podnieść swoją efektywność energetyczną. Będziemy też działać na rzecz profilaktyki zdrowotnej – mówi Grzegorz Olszewski.

Alior Bank ma już duże osiągnięcia, jeśli chodzi o automatyzację procesów wewnętrznych.

– Będziemy między innymi automatyzować proces udzielania kredytów hipotecznych. Chcemy by za dwa lata 30% decyzji kredytowych było wydawanych w procesie automatycznym, który skraca czas udzielania kredytu i podnosi jakość aktywów banku – dodaje prezes Alior Banku.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

[