Strączyński, Bank Pekao: Liczymy, że w 2024 r. skuteczność programu ugód osiągnie poziom 90%

– Wynik 6 mld 578 mln zł netto banku za 2023 r. jest ponad dwa razy większy niż poprzedni rekord z 2012 r. Jest prawie taki sam jak za ostatnie cztery lata, a osiągnięcia za IV kw. są wyższe niż za ubiegły rok. Z takich osiągnięć nie można być niezadowolonym – powiedział Paweł Strączyński, wiceprezes Banku Pekao, w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niego, rok 2024 nie będzie kolejnym rekordowym, ale powinien być rokiem dobrym. Na tę ocenę wpływają m.in. pozytywne perspektywy makroekonomiczne. Podkreśla, że nie będzie powrotu do niskich wyników, które pojawiły się w poprzednich latach.

– Jako zarząd wydaliśmy rekomendację do walnego zgromadzenia, aby wypłacić sumarycznie dywidendę w wysokości 75% osiągniętego zysku netto za rok 2023. Jest to kwota ponad 5 mld zł, co by stanowiło ponad 19 zł na akcję – dodaje.

W październiku ub.r. bank rozpoczął program ugód jako odpowiedź na kwestie kredytów frankowych. Jego zdaniem, spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów. Podkreśla, że odsetek odmów, jakie się pojawiają, są niewielkie i oscylują w granicach 10%.

 

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

[