Rzecznik MŚP: walka z pandemią nie może zrujnować gospodarki

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców podkreśla, że walka ze skutkami pandemii nie może się odbywać kosztem rujnowania gospodarki. Zaapelował do premiera o bezzwłoczny przegląd wprowadzonych ograniczeń wobec przedsiębiorców i nawiązanie rozmów z zamkniętymi branżami w celu ustalenia zaostrzonych warunków sanitarnych, umożliwiających ponowne otwarcie przedsiębiorstw.

– Czy nie lepiej te pieniądze, które rząd chce dać firmom, żeby utrzymać miejsca pracy skierować na ochronę zdrowia? Może lepiej niech firmy działają w systemie zaostrzonego rygoru epidemiologicznego. Wtedy wszystko będzie poukładane tak, abyśmy mogli przejść ten trudny okres – powiedział Abramowicz w rozmowie z ISBnews.TV.

– Doprecyzuję, nie dawać firmom, które mogłyby działać, żeby to była jasna sytuacja. Jeżeli firmy nie byłyby zablokowane np. kluby fitness, restauracje, sklepy meblowe mogłyby działać w reżimie sanitarnym, to nie trzeba byłoby dawać im wsparcia finansowego. Nie chodzi o to żeby nie dawać wsparcia w momencie blokowania, bo to oczywiście jest obowiązkiem rządu, tylko zamiast blokowania lepiej przeznaczyć pieniądze na ochronę zdrowia, która będzie mogła lepiej funkcjonować a my nauczymy się żyć z wirusem zarówno jeśli chodzi o gospodarkę, jak i służbę zdrowia – wyjaśnił Rzecznik MŚP.

Rozmowa z Adamem Abranowiczem do pobrania i posłuchania w serwisie SoundCoul