Prezes Incuvo: chcemy pozyskać z crowdinvestingu 2,1 mln zł na Green Hell w wersji VR

Incuvo, producent gier na urządzenia VR, rozpoczął emisję akcji w formie crowdinvestingu. Chce pozyskać kwotę 2,8 mln zł. 2,1 mln zł będzie przeznaczone na produkcję gry Green Hell w wersji VR. Pozostałe środki przeznaczymy na rozbudowę zespołu – poinformował Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo w rozmowie z ISBnews.TV. Spółka planuje debiut na rynku New Connect na przełomie III i IV kw. 2020 r.

– Wystartowaliśmy z emisją w dwóch transzach. Pierwsza, która skierowana jest do znaczących inwestorów spółki, potrwa do 22 czerwca. Dzień później rozpocznie się druga transza, w której udział będzie mógł wziąć udział każdy – powiedział prezes.

Zapowiedział, że gra Green Hell w wersji VR, będzie miała znaczący wpływ na przychody spółki

– Zgodnie z planem, przychody pojawią się dopiero w pod koniec 2021 roku i w kolejnych latach. Nasz model współpracy z producentem gry Green Hell – Creepy Jar – zakłada, że Incuvo będzie miało udział w przychodach ze sprzedaży tej gry – wyjaśnił Wychowaniec.

Kolejnym etapem rozwoju spółki będzie debiut na rynku New Connect.

– Nasz plan zakłada, że będzie to przełom III i IV kwartału br. Na pewno chcielibyśmy zadebiutować na rynku New Connect w tym roku – powiedział.

Prezes ujawnił, że aktualnie kończy się etap prototypu gry Green Hell w wersji VR.

– Chcemy też jak najszybciej ukończyć wersję na Oculus Quest. Prawdopodobnie będzie to IV kwartał 2021 r. – dodał.

Przypomniał, że Green Hell jest grą survivalową, więc zasady i czas grania będą takie jak w wersji tradycyjnej.

– Wiemy, że gracze mają różne doświadczenia z VR-em. Mają też różne podejścia, różną wrażliwość na imersję, na czas przebywania w wirtualnej rzeczywistości, dlatego w naszej wersji nie ma płynnej liniowej rozgrywki, co może być dużym plusem. Gracz sam decyduje jak dużo czasu chce spędzić w świecie VR – dodał.

Zdaniem Wychowańca, rynek gier rzeczywistości wirtualnej będzie rozwijał się bardzo dynamicznie. Nawet w tempie kilkudziesięciu procent rok do roku.

– Myślę, że w tym roku należy spodziewać się powstania wielu nowych firm produkujących, czy portujących gry VR. Już teraz możemy zaobserwować, że wiele dużych firm z naszego rynku już stworzyło swoje studia VR-owe. Rynek rozwija się bardzo dynamicznie, co też daje impuls do nowych pomysłów, do tworzenia nowych gier – podsumował.

Incuvo to polskie studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier, w którym powstawały gry mobilne i konsolowe. Obecnie firma skupia się na technologii rzeczywistości wirtualnej, specjalizuje się w portowaniu oraz produkcji gier na urządzenia VR. Firma zyskała ugruntowaną pozycję w międzynarodowej branży gier.