Kwarantanna narodowa od 28 grudnia do 17 stycznia

Od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa, zamknięte zostaną wszystkie hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

W Sylwestra zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się – od godziny 21:00 w dniu 31 grudnia do godz. 6:00 w dniu 1 stycznia.

„Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową.[…] Oprócz dotychczasowych obostrzeń, zamykamy hotele, zamykamy hotele również na ruch służbowy, zamykamy również stoki” – powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Zamknięte zostaną galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii.

Dla wszystkich osób, które będą przyjeżdżały do Polski będzie obowiązek 10-dniowej kwarantanny.

Według Niedzielskiego, narodowa kwarantanna ma przygotować do szczepień i uchronić przed III falą pandemii a informacje o tym, jakie decyzje w sprawie odmrożenia gospodarki zostaną podjęte po 17 stycznia, zostaną podane na początku przyszłego roku

„Po 17 stycznia będziemy podejmowali decyzję, pewnie ta decyzja podjęta zostanie wcześniej, co będzie się działo dalej. Myślę, że tutaj trudno jest w tej chwili rysować scenariusze, co będzie działo się po 17 stycznia, bo tej odpowiedzi udzielimy państwu na początku roku” – powiedział Niedzielski w trakcie konferencji prasowej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 11 953 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 1 171 854 osoby. Łącznie zmarło 24 345 osób. (ISBnews)

Wypowiedź Adama Niedzielskiego jest dostępna do pobrania i posłuchania w SoundCloud