Kamil Wyszkowski, UN GCNP: W walce o klimat potrzebne są innowacje

 – Innowacje dla ONZ są absolutnie niezbędne do tego, byśmy wygrali walkę o klimat. Walka toczy się na wielu polach. Najważniejsza przestrzeń to transformacja energetyczna. Warto tu wspomnieć o małych reaktorach modułowych czy 4 generacji reaktorów atomowych – mówił podczas „ESG & Sustainability Forum – Go to the Future!” Kamil Wyszkowski Przedstawiciel Krajowy, Dyrektor Wykonawczy UN GCNP w rozmowie z ISBnews.TV

Mówimy w kontekście transformacji również o produkcji sztucznego mięsa, czy o rozwiązaniach, które pozwalają odzyskiwać energię ze sztucznego światła.

– Idąc dalej wymienię również automatyzację i robotyzację. Upowszechnianie na przykład egzoszkieletów które pozwalają zwłaszcza osobom starszym na kontynuowanie aktywności społecznej i zawodowej – dodaje Kamil Wyszkowski.

Ekspert wspomina też o uprawianiu oceanów.

– To działalność też związana z żywnością. Chodzi o to byśmy mogli zacząć uprawiać hodowlę alg morskich by uwolnić pastwiska i pola uprawne, których będzie mniej w związku ze wzrostem temperatur – mówi Wyszkowski.

Gość ISBnews.TV podkreśla, że w ramach rewolucji klimatycznej trzeba też przebudować ekonomię i wyprzeć z przestrzeni gospodarki plastik.

Organizatorem „ESG & Sustainability Forum – Go to the Future!”  jest Polskie Stowarzyszenie ESG.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud