Zakładane przez GSK huby są przedsięwzięciami regionalnymi, a ich celem jest wspieranie spółek działających lokalnie na terenie obu Ameryk, Azji i Europy – mówi ISBnews.TV Mark Healthcote, starszy wiceprezes ds. usług finansowych, GSK.

W przypadku Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji mamy już wyraźnie zaznaczoną obecność odpowiednio: w Malezji i Kostaryce. Mark Healthcote dodał, że jeśli chodzi o Europę, Poznań ma teraz wspaniałą okazję do wsparcia naszych rynków europejskich w 29 krajach i wsparcia naszej sprzedaży grupowej o wartości 8 mld funtów. Wszystkie nasze huby zapewnią wsparcie dla trzech pionów GSK: farmaceutycznego, ochrony zdrowia i szczepionek, jak również wsparcie dla naszych funkcji pomocniczych.

– W ciągu kolejnych dwóch lat planujemy zakończyć proces zakładania centrum i zatrudnić około 300 specjalistów ds. finansów. Obecnie jesteśmy w fazie pierwszej, w której prowadzimy rekrutację około 80 specjalistów. W tej chwili poszukujemy specjalistów ds. sprawozdawczości finansowej, zarówno młodszych, jak i starszych oraz szczebla kierowniczego, jak również specjalistów ds. sprawozdawczości finansowej posiadających kwalifikacje w dziedzinie księgowości lub równorzędne wykształcenie, płynną znajomość angielskiego oraz co najmniej 3-5 letnie doświadczenie – podkreślił.

Jego zdaniem praca w poznańskim hubie GSK będzie ekscytującą i niepowtarzalną okazją. Każdy, kto się na nią zdecyduje dołączy do rozpoznawanej na całym świecie firmy z sektora ochrony zdrowia, której misją jest poprawiać jakość życia ludzi, by mogli osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej, co dla nas, pracowników, jest powodem do satysfakcji i dumy. Nowi pracownicy dołączą również do zespołu One Finance, który zajmie się projektowaniem operacji finansowych przygotowanych na przyszłość z wykorzystaniem możliwości związanych z technologią robotycznego przetwarzania procesów i ich automatyzacji, jak również wykorzystaniem wszystkich możliwości, jakie dają nasze wyjątkowe platformy ELP i SAP.

– Poszukujemy wykwalifikowanych specjalistów, którzy zechcą dołączyć do nas w tej podróży do przyszłości finansów, stać się pionierami, i wykorzystywać wszystkie te niezwykłe możliwości w każdym zakresie, zarówno w ramach hubu, gdzie w miarę zdobywania doświadczenia pojawiają się możliwości awansu wewnętrznego, jak i potencjalne możliwości na zewnątrz w spółkach działających lokalnie poza Polską – podsumował.