W ramach naszego globalnego modelu działalności, planujemy otwarcie GSK Finance Hub w Poznaniu, gdzie już prowadzimy działalność w obszarze produkcji i IT, i gdzie obecnie zatrudniamy niemal 1500 pracowników – mówi ISBnews.TV Shane Renders, starszy wiceprezes ds. transformacji gospodarki własnej, danych i analityki, GSK.

Wraz z otwarciem Finance Hub liczba ta wzrośnie o około 200-300 osób w ciągu kolejnych dwóch lat. Finance Hub nie będzie prowadził działalności transakcyjnej. Za transakcje odpowiada partner zewnętrzny, Genpact.

– Tak więc Finance Hub będzie świadczył usługi o wyższej wartości na rzecz naszych spółek lokalnych działających w całej Europie. Usługi te będą obejmowały planowanie, prognozowanie, kontrolę finansową, księgowość specjalistyczną, a także pewien zakres sprawozdawczości zarządczej. Wiemy, że inne globalne przedsiębiorstwa mają podobny model działalności, choć nasz jest nieco bardziej ekspansywny. Naszym zdaniem jest to dopiero początek naszej działalności w Poznaniu. Z punktu widzenia kariery i rozwoju zawodowego, Finance Hub może okazać się znakomitą szansą na rozwój kariery dla specjalistów z dziedziny finansów z Poznania, całej Polski, a także innych krajów europejskich – stwierdził wiceprezes.