Finansowanie innowacyjnych projektów i start-upów w Polsce jest zbyt małe. Pracujemy dla wielu zachodnich start-upów. Gdy porównuję poziom finansowania to na przykład start-upy z Wielkiej Brytanii mają dziesięciokrotnie większe finansowanie na to samo niż ich polski odpowiednik – mówi ISBnews.TV  Maciej Dziergwa, prezes STX Next.

– Nie świadczymy usług dla start-upów w Polsce, bo ich na to po prostu nie stać. Poza tym nie mają wystarczających środków na marketing, sprzedaż, budowanie zasięgów i podbijanie świata. Dlatego tak rzadko słyszymy o polskich start-upach na świecie. Oczywiście są wyjątki np. Allegro, które powstało właśnie w Wielkopolsce – dodaje.

Polecamy: STX Next planuje akwizycje i IPO na rynku głównym GPW 

STX Next to największy Python Software House w Europie działający od 2005 roku. Prezesem i założycielem spółki jest Maciej Dziergwa. Obecnie spółka zatrudnia ponad 320 osób w biurach zlokalizowanych w 5 miastach – Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku i Pile.

STX Next realizuje projekty z wielu branż, m.in. technologii finansowej, gamingowej, edukacyjnej, maszynowego uczenia i sztucznej inteligencji czy marketingowej.