Nowa odsłona programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile

Polacy coraz chętniej korzystają z programów lojalnościowych, ale są z nich coraz mniej zadowoleni. Zakupy, które przybliżają do realizacji życiowych pasji, to najnowszy pomysł Mastercard, który odpowiada na to wyzwanie.

Program Mastercard Bezcenne Chwile jest już dostępny dla klientów większości banków w Polsce. Przełamuje on tradycyjne wyobrażenie o programie lojalnościowym, ponieważ na pierwszym miejscu są życiowe pasje konsument, a nie liczba zebranych punktów.

Polski konsument w programie lojalnościowym poszukuje przede wszystkim personalizacji, dopasowania, a także docenienia. Szuka czegoś wyjątkowego, od rzeczy takich, jak pierwszeństwo dostępu do danych produktów, po rzeczy indywidualne, bezcenne, których normalnie, poza programem lojalnościowym by nie dostał  – mówi Marcin Klimkowicz, dyrektor ds. programów lojalnościowych Mastercard Europe.

Polecamy materiał wideo:

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard, zdecydowana większość Polaków (66%) ma swoją ulubioną pasję. Co więcej, aż 97% ankietowanych przyznało, że daje im ona poczucie radości, a 90% twierdzi, że pozwala się im rozwijać, poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. A skoro pasja jest dla Polaków tak ważna, stała się ona inspiracją dla Mastercard przy tworzeniu nowej odsłony programu Bezcenne Chwile. Zamiast tradycyjnych katalogowych przedmiotów uczestnicy programu mają teraz do wyboru indywidualne cele, jakie chcą realizować, dzięki zdobytym podczas zakupów punktom. Cele podzielone są na osiem kategorii, związanych z różnymi pasjami: film, muzyka, sport, rozrywka, podróże, kulinaria, zakupy i pomaganie.

Zasady programu Bezcenne Chwile są proste: w ramach każdej kategorii dotyczącej pasji uczestnik sam wyznacza sobie cel – nagrodę, do której dąży, płacąc kartą Mastercard. Zaprojektowanie własnej koszuli z Wólczanką, kolacja w Warszawie Wschodniej i spotkanie z Mateuszem Gesslerem czy też udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej z firmą Lambert – to tylko niektóre z propozycji. Wśród nagród znajdują się jednak i takie, które niejednokrotnie są spełnieniem życiowych marzeń, jak choćby udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, oglądanie na żywo meczu UEFA Champions League czy wejście za kulisy festiwali muzycznych. Nie zabraknie też nagród, które cieszyły się największą popularnością we wcześniejszej wersji programu, takich jak vouchery na paliwo, bilety do kina czy zakupy w perfumeriach.

Program Mastercard Bezcenne Chwile podzielono na dwa segmenty: Standard i Premium. O tym, w którym segmencie znajduje się użytkownik, decyduje on sam, poprzez stopień swojej aktywności. Im wyższa wartość transakcji, tym większa szansa na znalezienie się w wyższym segmencie i zyskanie dostępu do katalogu jeszcze bardziej atrakcyjnych nagród w postaci niepowtarzalnych doświadczeń, których nie da się kupić. Aby znaleźć się w strefie Premium, użytkownik powinien wykonać transakcje na średnią kwotę minimum 3 tys. zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące – wówczas otrzymuje status Premium na rok.

Mastercard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Sieć przetwarzania płatności łączy konsumentów, instytucje finansowe, sprzedawców, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach na całym świecie.