Rynek wód mineralnych trudny do konsolidacji. Staropolanka stawia na nowe inwestycje

Uzdrowisko Kłodzkie, należące do grupy PGU za 19 mln zł zmodernizuje hale produkcyjne, zbuduje nowe stacje uzdatniania wody oraz nową linię produkcyjną Staropolanki. Umowę o dofinansowanie podpisano z Agencją Rozwoju Przemysłu.

Chodzi o to, żeby w tak niezwykle konkurencyjnym rynku, jakim jest rynek wody w Polsce, odzyskać w pełni możliwość konkurowania z innymi potentatami na rynku. Obecnie Staropolanka produkuje 6 tysięcy butelek na godzinę. Nowa linia rozlewnicza pozwoli produkować 18 tysięcy butelek na godzinę, czyli 3-krotnie więcej niż dotychczas – mówi ISBnews TV Łukasz Surażyński, wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich.

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Zdaniem wiceprezesa, rynek wód mineralnych w Polsce jest bardzo atrakcyjny, i widać to poprzez dynamikę wzrostu.

I myślę, że trendy są dla nas bardzo korzystne – dodał.

Na pytanie o potencjalne możliwości konsolidacji na tym rynku wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich stwierdził: to bardzo trudny rynek do konsolidacji, ponieważ kluczowym zasobem konsolidacyjnym są źródła wody, a one są mocno powiązane z miejscami, w których są wytwarzane. Ciężko sobie wyobrazić, że Staropolanka jest konsolidowana z Muszynianką, która jest lana w dolinie Popradu.

Natomiast rynek wody, poprzez konsolidację producentów? Chyba nie widzę takiej możliwości – podkreślił.