Wzrost PKB w tym roku może osiągnąć ‚solidne powyżej 4%’

Wzrost gospodarczy w Polsce w tym roku wyniesie powyżej 4% i może to być „solidne powyżej 4%” – szacuje w rozmowie z ISBnews.TV wiceminister finansów Leszek Skiba.

Pan minister [Jerzy] Kwieciński podczas niedawnej konferencji, mówił, że wzrost będzie powyżej 4% to jest szacunek, który słyszy z Ministerstwa Finansów, a 4,5% – to słyszy z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, zatem wzrost jest gdzieś pomiędzy. To jest ta prognoza, która jest realistyczna – solidne powyżej 4%. To jest, dobry wynik, dobra koniunktura, która w dalszym ciągu prowadzi do tego, że bezrobocie w Polsce jest na rekordowo niskim poziomie – powiedział Skiba w rozmowie z ISBnews.TV.

Dodał, że Polska, jest trzecim najlepszym krajem, jeżeli chodzi o poziom bezrobocia.

Warto pamiętać, że to wszystko odbywa się w czasie bardzo silnego napływu pracowników, głównie z Ukrainy. Miejsca pracy się pojawiają, firmy inwestują, jednocześnie zyski przedsiębiorstw przekładają się na nowe inwestycje. W ostatnich kwartałach te inwestycje, silnie w sektorze prywatnym rosną. Sytuacja gospodarcza jest dobra i pozwala mieć nadzieje że przejdziemy przez wszystkie turbulencje w sposób bezpieczny – dodał wiceminister.

Foto/wideo: Borys Skrzyński