Wiceprezes BGK: wspieramy firmy, które inwestują w fotowoltaikę

Wprowadzamy na rynek wariant gwarancji Biznesmax dla fotowoltaiki. Mamy nadzieję, że sektor małych i średnich przedsiębiorstw zainteresuje się tym własnie produktem ponieważ pozwala on objąć gwarancjami BGK kredyty MŚP na instalacje fotowoltaiczne i na koszty kwalifikowane związane z samą instalacją i z pracami dodatkowymi – mówi ISBnews.TV Wojciech Hann, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Mały i średni przedsiębiorca jest w stanie załatwić wszystkie formalności w swoim banku kredytującym. BGK współpracuje z 10 takimi instytucjami – dodał.

Zgodnie z wymogami unijnej polityki klimatycznej do 2020 roku Polska musi zwiększyć udział odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii do 15 proc. Jedną z metod osiągnięcia tego celu są inwestycje w fotowoltaikę, również na poziomie małych i średnich firm. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się lub rozważa taką inwestycję. Tym bardziej, że pojawiają się nowe możliwości ich dofinansowania. Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera tego typu inwestycje poprzez gwarancje spłaty kredytu Biznesmax. Maksymalna kwota gwarancji to 2,5 mln euro.