W tym roku oczekuje dalszego dynamicznego wzrostu przychodów i osiągnięcia rentowności, poinformował VP Sales & Marketing w Abstra Olek Wandzel.

„W 2018 roku kanały Abstra wygenerowały 567 mln wyświetleń i przeprowadziły ponad 100 kampanii dla 35 marek. Zanotowaliśmy 8,24 mln zł przychodu, co oznacza niemal trzykrotny wzrost r/r. Strata EBITDA wyniosła 2,3 mln zł w związku z inwestycjami rozwojowymi. W 2019 oczekujemy, że będziemy nadal dynamicznie rosnąć i jesteśmy przekonani, że to będzie rentowny rok” – powiedział Wandzel podczas spotkania z dziennikarzami. Wskazał, że najbardziej znany kanał grupy – Abstrachuje stanowi 41% łącznych wyświetleń i 33% całkowitych przychodów.

 

Stanowią bazę do cross-selling, uruchamiania nowych i projektów współpracy z markami. Jesteśmy w idealnej pozycji by rosnąć dalej. W związku z faktem, że na YouTube liczą się wyświetlenia, dbamy szczególnie o ten wskaźnik. W ub.r. zaczęliśmy produkować również poza YT. W tym roku planujemy kolejne, nowe kanały własne, kanały partnerskie i produkcje zewnętrzne” – wskazał przedstawiciel spółki.

Grupa ma zespół producencki składający się z ponad 90 osób. Ponadto sprzedaż rozwija bezpośrednio (10 osobowym zespołem), jak i przez pośredników np. Polsat Media.