Zysk operacyjny EBIT, wzrósł o ponad 35% a zysk netto, w części przypadającej naszym akcjonariuszom, wzrósł o prawie 40%. Jest to rekordowy poziom zysków, które do tej pory udało nam się osiągnąć. Kolejnymi sukcesem było, obniżenie zadłużenia, na koniec trzeciego kwartału roku obrotowego. Po raz pierwszy raz w historii, staliśmy się spółką bez długów, powiedział w rozmowie ISBnews Robert Ogór, prezes Ambra.

 

 

Osiągnęliśmy dobre wyniki sprzedaży na wszystkich 4 rynkach, na których prowadzimy działalność – w Polsce, w Czechach, na Słowacji, w Rumunii. Wszędzie tam sprzedaż była na granicy 8% wzrostu, dodał Robert Ogór, prezes Ambra

 

 

Nie nastąpiła rewolucja cydrowa w piwie, tak jak nastąpiła rewolucja Piwna. Rynek cydru to 80 mln zł, czy 10 mln litrów, czyli 0,2% konsumpcji piwa. Cydr był od początku produktem drogim. Obronił się dzięki konsekwentnym działaniom. Inwestowaniu i koncentrowaniu się na cydrze naturalnym, na produkcie regionalnym, na produkcji wysokiej wartości. Obecnie widzimy napływ konsumentów wina do cydru. Jest to dobry scenariusz, dla solidnej i wartościowej przyszłości rynku, podsumował Robert Ogór, prezes Ambra.