Cieszę się, że możemy ogłosić współpracę z firmą Microsoft. Mamy już wiele wspólnych umów, ale współpraca w ramach Microsoft Acceleration Hub to znaczący, strategiczny krok, ponieważ ponieważ zyskujemy jeszcze lepszy dostęp do portfolio rozwiązań Microsoftu. To bardzo silna współpraca dwóch dużych graczy na Polskim rynku – mówi ISBnews.TV Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.

– Nowe rozwiązanie zrewolucjonizuje polski rynek. Z punktu widzenia T-Mobile będzie polegało na poszerzeniu możliwości przeniesienia wielu usług do chmury. Dlaczego jest to tak ważne? Wszyscy mówią o digitalizacji przemysłu a T-Mobile Polska wraz z Microsoft chce wspierać rynek B2B oraz instytucje publiczne w szybszym podążaniu cyfrową ścieżką. Łącząc cyfrową wiedzę T-Mobile z rozwiązaniami Microsoft wzmacniamy portfolio produktów dedykowanych rynkowi B2B – podkreślił prezes T-Mobile Polska.

– Do obsługi tego nowego projektu z naszego portfolio rozpoczniemy rekrutację ekspertów, szczególnie jeśli chodzi o rozwiązania chmurowe i digitalizacyjne. W Polsce planujemy zatrudnić ok. 300 specjalistów. A my dostajemy dostęp do tysięcy ekspertów w ramach Microsoft Acceleration Hub. Łącząc te kompetencje będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać lokalny rynek – zaznaczył.

Prezes T-Mobile zwrócił uwagę, że firma rozpoczęła wspieranie digitalizacji w Polsce już kilka lat temu. – Półtora roku temu podjęliśmy intensywne działania wchodząc na rynek z nową ofertą dla B2B. Zrobiliśmy to w momencie, gdy zrozumieliśmy, że polskie firmy mają zaległości w korzystaniu z internetu, aplikacji webowych, czy innych narzędzi służących digitalizacji biznesu i lepszej obsługi klienta. To dzieje się z perspektywy oferty dla operatora telekomunikacyjnego. Korzystając z rozwiązań Microsoftu możemy rozwinąć portfolio usług, tak żeby dostarczać biznesowi kompletne rozwiązania „end-to-end”. To zdynamizuje ścieżkę cyfrową. Myślę, że nadchodzących latach niemal wszystkie firmy będą musiały podążyć w tym kierunku – mówił ISBnews.TV.

– Współpraca z Microsoft wpisuje się w strategię T-Mobile Polska. Chodzi o to, że mamy stać się konwergentnym graczem na rynku. Definicja gracza konwergentnego to nie tylko bycie operatorem usług stacjonarnych i mobilnych. Chcemy mieć także konkretną pozycję na rynku technologii informacyjno-komunikacyjnych. Oznacza to ofertę dla dużych klientów, ale także wystandaryzowaną ofertę dla małych i średnich firm oraz dla każdej platformy cyfrowej połączonej z produktami komunikacyjnymi. W efekcie współpraca z Microsoft jest uzupełnieniem portfolio naszych usług – podsumował Andreas Maierhofer.