MAD Bicycle zawojuje świat rowerami elektrycznymi

Adam Zdanowicz, MAD Bicycle

2019 rok przyniósł wiele zaskoczeń, w tym także pozytywnych, chociaż nie ukrywam, że planowaliśmy się „wybić”. To jest bardzo ważne, zarówno w mojej karierze, jak i w działalności firmy MAD. W 2020 roku będzie bardzo spektakularnie. Już to czuję, już to widać, ponieważ staramy się robić rzeczy, których do tej pory nie zrobił nikt, co oznacza, że eksperymentujemy – mówi ISBnews.TV Adam Zdanowicz, MAD Bicycles.

W świecie rowerów temat wyczerpał się już jakieś 50 lat temu. Ale przy odrobinie inwencji można jeszcze wiele zdziałać. Być może nawet zawojować świat – mówi Adam Zdanowicz.

Obecnie jest bardzo duże zainteresowanie rowerami elektrycznymi i to jest kierunek perspektywiczny dla firmy MAD Bicycles.

Tworzymy rowery na bazie własnych ram. Także akumulatory powstają w Polsce, więc to jest coś, co okazało się bardzo fajnym zaskoczeniem, ponieważ Polacy lubią elektryczne rowery, a tym bardziej, kiedy słyszą, że są made in Poland – podkreślił.

Baterie do rowerów Adama Zdanowicz produkowane są na południu Polski w Białymstoku. A jak daleko można dojechać na jednym ładowaniu?

Okazuje się, że one są naprawdę wydajne, jeśli chodzi o podróże. Ok. 100 km czyli z Białegostoku do granicy z Białorusią i z powrotem na jednym ładowaniu – twierdzi.

Jako przedsiębiorca Adam Zdanowicz nie narzeka na przepisy związane z prowadzeniem działalności. Z natury jest optymistą.

Nie jestem osobą, która jakoś przesadnie narzeka na to, w jakich realiach się znajduje. Mogę powiedzieć tylko jedno, prawdziwym patriotą nie zostałem w Polsce, zostałem w Las Vegas, w momencie, kiedy wygraliśmy główną nagrodę na światowej wystawie rowerów. Gdy usłyszałem „all the way from Poland”, zrozumiałem, że mieszkamy w kraju, który jest postsocjalistyczny, który się z tego wyrwał, ale nadal dla nich żyjemy gdzieś głęboko w puszczy. To taka przenośnia, aczkolwiek jakże prawdziwa, ponieważ wiele osób w USA nie wie, gdzie jest Polska, nie wie kim jesteśmy, a tutaj nagle przyjeżdżają Polacy i zdobywają Oscara rowerowego – powiedział Adam Zdanowicz.

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Rozmowa odbyła się podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Agencja ISBnews była patronem medialnym wydarzenia.