Kędzia, Huawei: sztuczna inteligencja przyspieszy rozwój gospodarczy

Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich w rozmowie z ISBnews.TV mówi o przyszłości sztucznej inteligencji (IA).

– Sztuczna inteligencja będzie miała wpływ na klientów naszych klientów. Administracja będzie mogła usprawnić żmudne i uciążliwe procesy. Sztuczna inteligencja przyspieszy tempo wzrostu gospodarki, która domaga się przyspieszenia szczególnie po pandemii – powiedział.

Dodał,  że ostatecznie to człowiek musi decydować do jakiego stopnia sztuczna inteligencja jest autonomiczna. – Z połączenia etyki i prawodawstwa należy wypracować model, który będzie optymalny dla każdego kraju, bo technologia powinna być tworzona dla ludzi, przez ludzi – podkreślił.

– Najbliższe miesiące – kończy nam się rok – chcemy zamknąć sukcesem. Jeżeli chodzi o rozwój, cały czas koncentruje na dostarczaniu wartości dla naszych klientów. Jesteśmy na rynku europejskim od 20 lat. Staramy się dostarczać jak najlepszą wartość, nie tylko dla naszych klientów, ale również dla wszystkich krajów, w których operujemy, szczególnie, że nasze biuro regionalne jest w Polsce. Również dla Polski mamy szereg inicjatyw i przedsięwzięć, żeby oprócz tego, że płacimy jedne z większych podatków w naszym sektorze, to jeszcze chcemy też aktywnie uczestniczyć w szeroko rozumianym CSR-ze. Czy to jest dzielenie się naszą wiedzą w sektorze akademickim, czy szkolenie studentów, czy pomaganie osób z niepełnosprawnością. Staramy się być firmą nie tylko technologiczną,
międzynarodową, globalną, polską, ale również bardzo lokalną – podsumował Radosław Kędzia.

Rozmowa odbyła się podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (2-4 września 2020 r). Agencja ISBnews była patronem medialnym wydarzenia. Więcej materiałów z tegorocznej edycji kongresu w linku …

Polecamy podcasty ISBnews w serwisie SoundCloud