MFiPR wybiera najlepsze projekty do Krajowego Planu Odbudowy

Do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) wpłynęło ponad 2,5 tys. fiszek projektowych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Pracujemy nad wyborem najlepszych projektów. Chcemy, aby to było dobre projekty, które pozwolą na szybki restart gospodarki po pandemii – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej w rozmowie z Markiem Knitterem podczas Welconomy Forum w Toruniu. Agencja ISBnews była patronem medialnym wydarzenia.

Krajowy Plan Odbudowy jest dokumentem na postawie którego państwo członkowskie UE będzie mogło uzyskać środki w ramach funduszu na rzecz odbudowy i zwiększenia odporności po pandemii.

Podczas Welconomy Forum odbyło się również Bałtyckie Forum Samorządowe, które poświęcone zostało samorządowcom z północy kraju. Polecamy: XXVII Welconomy Forum w Toruniu 

– Jesteśmy na etapie przygotowywania Krajowego Planu Odbudowy (KPO), który jest warunkiem uzyskania wsparcia z Europejskiego Instrumentu na Rzecz Odbudowy. Działania opisane w KPO oraz dostępne środki finansowe będą skoncentrowane na obecnych wyzwaniach i bieżących potrzebach naszego kraju.

Spośród nadesłanych z resortów, regionów i od partnerów społeczno-gospodarczych propozycji, chcemy wybrać te najbardziej gotowe do realizacji – zaznaczyła. Dodała, że resort funduszy i polityki regionalnej do końca roku planuje przygotować wstępny projekt KPO i przekazać go do Komisji Europejskiej.

Polecamy nasz kanał na SoundCloud