Jarczyński, Arctic Paper: chcemy osiągać min. 1/4 zysku z segmentu energii za kilka lat

– Od tego roku bardzo mocno zmieniamy kierunek, w którym będziemy nawigować, czyli energetyka. Rozpoczęliśmy budowę dużej farmy fotowoltaicznej w Kostrzynie, podjęliśmy decyzję o budowie dużego obiektu produkującego pellet, jako biopaliwo, w Szwecji i kolejne projekty są przygotowywane. Jestem przekonany, że kolejne miesiące i lata to przede wszystkim skupienie się na budowaniu tego fundamentu segmentu energii, także żeby rzeczywiście w perspektywie kilku lat co najmniej 1/4 zysku firmy pochodziła z segmentu energii – powiedział prezes Michał Jarczyński w rozmowie z ISBnews.TV.

Prezes ocenia, że trudno dziś nabywać gotowe projekty OZE, dlatego skłania się ku własnym projektom.

– Oglądamy to, co jest na rynku, natomiast patrząc na pewien boom inwestycyjny i boom M&A’owy w zakresie kupowania projektów, one są dość wysoko wyceniane. […] Skupiamy się póki co na własnych projektach, budowanych we własnych lokalizacjach, bo tych terenów w Polsce i Szwecji mamy sporo. Natomiast nie wykluczam, że będziemy się przyglądać – dodał prezes.

Jarczyński podkreślił, że w przypadku rozwoju biznesów energetycznych, zarówno na własne potrzeby, jak i produkowanie energii na sprzedaż, konieczne są stabilne przepisy.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud