Wysokiński, Kaufland Polska: nasza sieć otworzy w tym roku sześć nowych placówek

– Kaufland Polska jest gotowy na ekspansję i jeszcze w tym roku sieć otworzy sześć nowych placówek, zapowiedział w rozmowie z ISBnews.tv szef departamentu relacji inwestorskich Kaufland Polska Ryszard Wysokiński.

„Gotowi jesteśmy cały czas  na ekspansję, chcemy tej ekspansji dokonywać. Interesuje nas rozwój w całej Polsce, chcemy się rozwijać zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych ośrodkach. W tym roku otworzymy sześć nowych lokalizacji rozsianych po całej Polsce” powiedział Wysokiński.

„Jestem przekonany, że będziemy podpisywali coraz więcej umów najmu w istniejących obiektach, Będzie dochodziło, jak już dzisiaj widzimy, do rewitalizacji centrów handlowych, które z jakichś powodów utraciły swoja funkcję, lub gdy jakieś firmy opuściły Polskę np. Tesco, po której zostało dużo nieruchomości. Myślę, że to jest jeden z kierunków rozwoju, ale oczywiście nie jedyny”. 

Dziś, po 20 latach działalności Kaufland ma ponad 240 placówek w całej Polsce. Wysokiński zaznaczył, że sieć stawia na rozwój organiczny i dodał, że sieć jest wybredna jeśli chodzi o wybór lokalizacji na nowe placówki sieci i proces decyzyjny trwa niekiedy dość długo. 

„Mogę się pochwalić, że przez ponad 20 lat działalności Kaufland w Polsce nie zamknęliśmy ani jednego sklepu, co świadczy o tym, że te wybory były słuszne” – podkreślił. 

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud