– Polski rząd powinien wspierać wszystkie polskie firmy, najwyższy czas, by zajął się także przemysłem farmaceutycznym – mówi w rozmowie z ISBzdrowie Marcin Duszek, poseł na Sejm (PiS), członek Komisji Zdrowia i zespołu parlamentarnego ds. przedsiębiorczości i wspierania patriotyzmu gospodarczego.

– Musimy mieć na uwadze sektor, który bardzo dynamicznie się rozwija i należy do najbardziej innowacyjnych branż. To może być jedna z tych branż, która stanie się kołem zamachowym polskiej gospodarki – dodaje.

Pytany przez ISBzdrowie co na tym zyskają polscy pacjenci odpowiada: polscy pacjenci będą się czuli bardziej bezpieczniej wiedząc, że nie zabraknie dla nich leków, bo są one produkowane w Polsce. Powinniśmy zrobić wszystko by takich preparatów było jak najwięcej. – To kwestia bezpieczeństwa, ale nie bez znaczenia jest także to, że zyska na tym budżet państwa w postaci podatków – wyjaśnia Duszek.

Jak dodaje RTR (Refundacyjny Tryb Rozwojowy) powinien zostać wdrożony jak najszybciej, bo nie ma już czasu na dyskusję, tylko jest czas na działanie. – Mam nadzieję, że już niedługo nie będziemy mówić czy wprowadzić RTR, ale jakie korzyści z tego rozwiązania mamy – podkreślił.

Polecamy więcej informacji na temat ochrony zdrowia portalu ISBzdrowie.pl