Wiesław Rozłucki radzi, na co zwracać uwagę inwestując w spółki na GPW

Jakie są perspektywy dla polskiego rynku kapitałowego? Które branże mają szanse na największe wzrosty? Czy nadal odbicie na GPW będzie kontynuowany? Jak postrzegany jest polski rynek kapitałowy na arenie międzynarodowej? Czy polski sektor bankowy będzie miał problemy z finansowanie przedsiębiorstw? Na te tematy rozmawialiśmy z Wiesławem Rozłuckim, współzałożycielem GPW w Warszawie i jej prezesem w latach 1991-2006.

– Za rekordami notować na amerykańskich giełdach idą coraz lepsze wyniki spółek. U nas na Giełdzie Papierów Wartościowych tak mocnych wzrostów zysków spółek nie widzimy. Mówię o perspektywie kilku lat. Mam nadzieję, że to się zmieni – powiedział Rozłucki w rozmowie z ISBnews.TV.

– Sądzę, że nasze spółki muszą wyjść z pandemii nie tylko poprzez wzrost sprzedaży, ale i marży, czyli chodzi o umiejętności utrzymania zysków przy rosnących przychodach. Kiedy to nastąpi? Nie wiem, ale na to radzę zwracać uwagę. Zyskowność spółek jest tym przysłowiowym cukrem do herbaty, samo mieszanie i dolewanie wody nie wystarczy, musi być cukier, a tym cukrem są zyski spółek notowanych na GPW –  dodał.

Polecamy nasze podcasty