Widenka, ING Bank Śląski: bankowanie ma być proste, łatwe i przyjemne

Dla klientów banków istotna jest nie tylko zdalna komunikacja z bankiem, ale i możliwość samodzielnej, automatycznej obsługi finansów także dotyczących rożnych możliwości kredytowania działalności – uważa Wojciech Widenka, dyrektor Tribe Przedsiębiorcy w ING Banku Śląskim.

– Pandemia tylko przyspieszyła ten proces. Usługi, zarówno produkty typowo bankowe takie jak rachunki, kredyty oraz produkty, które wykraczają poza taką typową bankowość, powinny być dostępne online. Wszystko po to, aby klient mógł skupić się na swojej działalności. A bankowanie ma zostawić po prostu na boku. Ma się ono dziać w tle, a jednocześnie być proste, łatwe i przyjemne – powiedział Widenka w rozmowie z ISBnews.TV.

ING BŚ jest w tym liderem. Od lat dbamy o automatyzację procesów, tak aby były dostępne, od początku do końca, w kanałach zdalnych. Ważne jest dla nas customer experience, czyli to, co klienci mówią i czego oczekują od współczesnej bankowości – powiedział Widenka.

Polecamy: Traczyk, ING Usługi dla Biznesu: musimy wspierać firmy, by mogły się rozwijać

Podkreślił, że w II półroczu ubiegłego roku rosło stopniowo zainteresowanie firm produktami kredytowymi.

– Tarcze finansowe zaproponowane przez rząd będą miały coraz mniejsze znaczenie. Od początku roku widzimy zwiększone zainteresowanie kredytami i pożyczkami dla firm. Obecnie pożyczek udzielamy z opcją 0% prowizji. Wszystko odbywa się zdalnie, poprzez najnowsze kanały komunikacji z klientami – podsumował Widenka.

Polecamy nasze podcasty