Ubezpieczenia wzajemne zyskują na popularności. TUW PZUW wprowadza produkt dla franczyzobiorców

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wprowadza pionierskie na rynku rozwiązania na rzecz drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców. Proponuje ochronę biznesu w formule ubezpieczeń wzajemnych działających na zasadzie non-profit. Ubezpieczenie od ryzyka biznesowego to odpowiedź na potrzeby małych i średnich przedsiębiorców po trudnym okresie pandemii.

Jest to pierwszy tego typu produkt na polskim rynku skierowany do franczyzobiorców i myślę, że stanie się bardzo popularny – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński w rozmowie z ISBnews.TV 

Prezes podkreślił, że idea wzajemności w ubezpieczeniach była przez kilkadziesiąt lat zapomniana. Dopiero w latach 90-tych zaczęły powstawać pierwsze TUW-y, ale one były zazwyczaj dedykowane do klienta masowego, ewentualnie do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

– Przywracamy tradycję przedwojennego PZUW, które potem – w ramach decyzji politycznych w 50-tych latach – zostało upaństwowione. Stało się ówczesnym PZU. Przed wojną na terenie ówczesnej Rzeczypospolitej 65% składki ubezpieczeniowej było lokowane w TUW-ach. A tylko 35 w zakładach komercyjnych. Jak zaczynaliśmy nasz projekt, to ta proporcja była taka, że w TUW-ach kwestie majątkowe były plasowane na poziomie niecałych 5%. Staliśmy się największym TUW-em w Polsce. W tym roku mija 5 lat naszej działalności. I zgodnie z naszą strategią do 2024 roku osiągniemy 1 mld zł składki i 750 członków – powiedział Kiliński.

TUW PZUW, należący do Grupy PZU, to największe w Polsce i jedno z najdynamiczniej rozwijających się na świecie towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Ubezpiecza klientów korporacyjnych, przede wszystkim duże przedsiębiorstwa i szpitale, a także samorządy, instytucje administracji publicznej oraz instytucje kościelne.

Jest jedynym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych i jednym z czterech polskich ubezpieczycieli, którzy legitymują się międzynarodowym ratingiem siły finansowej. Wysoki rating, na poziomie A- z perspektywą stabilną, przyznany przez renomowaną agencję Standard & Poor’s, jest wyznacznikiem siły i wiarygodności TUW PZUW.

Polecamy nasze podcasty