Tomasz Wiśniewski, GPW: Pracujemy nad przewodnikiem raportowania ESG

 – Projekt wytycznych przewodnika raportowania EDG to aktualizacja dokumentu, który został opublikowany i zrealizowany przez Giełdę Papierów Wartościowych we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju 2 lata temu – mówi dr Tomasz Wiśniewski Koordynator Strategii ESG dla Rynku Kapitałowego, GPW w rozmowie z ISBnews.TV

Projekt skupia się na dwóch bardzo ważnych działaniach.

– Pytamy spółki o wyzwania jakie dla nich się pojawiły w kontekście tego co się stało w ciągu ostatnich dwóch lat w związku z raportowaniem. Wracamy też z pytaniem do inwestorów jakich danych potrzebują – dodaje Tomasz Wiśniewski.

Pojawiło się bardzo dużo nowych regulacji, jeśli chodzi o raportowanie ESG.

– Bardzo duże zainteresowanie danymi zgłaszają spółki scoringowe. Analizują i zgłaszają swoje oceny spółek z perspektywy ESG. Chcemy przygotować katalog wytycznych, o które warto zadbać by spółki takie dane prezentowały – mówi dr Wiśniewski.

W tej chwili w Polsce wymogiem raportowania danych ESG jest objętych około 150 podmiotów.

– Nowa dyrektywa będzie nakładała obowiązek na blisko 4 tysiące przedsiębiorstw zarejestrowanych w Polsce. Chcemy by ten przewodnik był adresowany do wszystkich tych podmiotów – dodaje dr Tomasz Wiśniewski.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

[