TOGETAIR 2021: #razemdlaklimatu

15 uczelni wyższych, 16 Marszałków Wojewódzkich, ponad 40 partnerów merytorycznych, w tym instytuty badawcze, organizacje pozarządowe, ministerstwa oraz instytucje międzynarodowe, a także media – wyrazili swoje poparcie dla idei Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021 (21-23 kwietnia). Szczyt poprzedzony zostanie publikacją pierwszego Polskiego Multimedialnego Raportu Klimatycznego. Agencja ISBnews jest patronem medialnym wydarzenia.

3 dni debat nt. ochrony klimatu odbędzie się 21, 22, 23 kwietnia. Będzie to w 100 proc. digitalowe wydarzenie online w bezpiecznej formule hybrydowej nadawane na żywo z głównego studia tv w Warszawie oraz z Brukseli.

Podczas trzech dni, odbędzie się ponad 16 debat tematycznych, w ramach których omawiane będą takie tematy proekologiczne jak m.in. konsekwencje zmian klimatycznych, walka ze smogiem, modernizacja ciepłownictwa, transformacja energetyczna, rozwój technologii wodorowej i przyszłość energetyki wiatrowej, a także niskoemisyjnego transportu, elektromobilności oraz przestawienie gospodarki na model cyrkulacyjny, oparty na recyklingu i ponownym wykorzystaniu surowców.

Organizatorzy zakładają, że przekaz TOGATAIR dotrze do ponad 6 mln. Polaków zainteresowanych ekologią.

– TOGETAIR to także połączony projekt raportu i debaty o ogólnopolskim i międzynarodowym zasięgu, którego celem jest wyeksponowanie polskich działań, zarówno na szczeblu administracji krajowej, jak i przedstawienie w Unii Europejskiej polskiego stanowiska na rzecz ekologii i zmniejszenia emisji CO2 – wyjaśnia Artur Beck, Producent i organizator Szczytu Klimatycznego TOGATAIR, prezes Fundacji Pozytywnych Idei. 

– Do udziału w Szczycie Klimatycznym TOGETAIR zapraszamy ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i – nie mam wątpliwości – zainspirują naszych odbiorców do wielu cennych zmian. Jesteśmy dumni, że mogliśmy stać się przestrzenią do takiej wymiany myśli i wiedzy. TOGETAIR to więcej niż kongres – to miejsce do poznania możliwości, posłuchania ludzi, zdobywania wiedzy ekologicznej w dowolnym, najbardziej dogodnym momencie – treści ze Szczytu dostępne są przez cały rok – komentuje Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze

– Poprzez Szczyt Klimatyczny nie tylko edukujemy, ale doprowadzamy by Polska pozycja negocjacyjna na arenie międzynarodowej była coraz mocniejsza. My wiemy, że Polska robi bardzo dużo w obszarze ekologii i ma szanse stać się liderem, jednak potrzebujemy, aby kraje europejskie zrozumiały nasze uwarunkowania historyczne i geopolityczne. Stąd też decyzja, aby Raport Klimatyczny został przetłumaczony na trzy języki (angielski, niemiecki, francuski) i został rozdystrybuowany wśród eurodeputowanych – dodaje A. Śmieja.

Polecamy nasze podcasty