Szybkie kredyty dla rolników w Banku Pocztowym. Decyzja już w 30 minut

Bank Pocztowy uruchomił ofertę kredytową dla agrobiznesu na zakup ziemi, gospodarstwa lub środków produkcji a także finansowanie obrotowe dla rolników do kwoty 2 mln zł. Dzięki tzw. szybkiej ścieżce wstępna decyzja kredytowa może być wydana w ciągu 30 minut. 

– Dzięki sieci placówek Poczty Polskiej jesteśmy w stanie dotrzeć praktycznie do większości gmin w Polsce. Klienci coraz częściej korzystają z kanałów online, dlatego wnioski można składać za pośrednictwem specjalnych formularzy w internecie – powiedział Tomasz Dąbrowski, członek zarządu Banku Pocztowego w rozmowie z ISBnews.TV.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zwrócił uwagę, że pandemia koronawirusa skomplikowała sytuację na wszystkich rynkach eksportowych, także produktów rolno-spożywczych.

Polecamy: Na stole negocjacyjnym dodatkowe 3 mld euro dla polskiego rolnictwa 

– Odzyskamy swoją pozycję na rynkach międzynarodowych (…) Cieszę się, że banki polskie, takie jak Bank Pocztowy, mają ofertę dla rolników dotyczącą zarówno atrakcyjnych kredytów obrotowych, jak i inwestycyjnych – podkreślił. 

Dodał, że w przypadku rolnictwa szczególnie ważne jest wsparcie ze środków publicznych, dzięki czemu banki mogą obniżać oprocentowanie odsetek kredytów dedykowanych rolnikom, małym i średnim przedsiębiorstwom w branży rolno-spożywczej.

Materiał do odsłuchania także na kanale ISBnews.TV w SoundCloud