Sochacki, Beta Securities: co zrobić żeby rynek ETF-ów mógł się rozwijać?

Czego brakuje w polskim prawie żeby rynek ETF-ów mógł się rozwijać? Czy ramy prawne umożliwiają tworzenie ETF-ów? Czy ich funkcjonowanie jest optymalne? Na te pytania odpowiada Robert Sochacki, członek zarządu Beta Securities Poland w rozmowie z ISBnews.TV.

Ekspert podkreślił, że jest kilka elementów związanych z funkcjonowaniem ETF-ów. Po pierwsze same ramy prawne, czyli stworzenie ETF-a.

– Na pewno da się stworzyć ETF-a, one są, funkcjonują i działają dość dobrze z punktu widzenia inwestorów. Oczywiście ramy prawne umożliwiają tworzenie ETF-ów. Inną sprawą jest, czy to funkcjonowanie jest optymalne? Optymalne z pewnością nie jest. Ponieważ np. co roku musimy odnawiać prospekt emisyjny. A to nie ma żadnej wartości dodanej dla inwestorów – dodał.

Jego zdaniem, ETF-y dają nieporównywalnie większe obroty niż inne instrumenty. – Uważam, że właściwie cały rynek finansowy jest powinien być zainteresowany tym, żeby ETF-om działo się dobrze. Mam nadzieję, że szybciej niż później ETF-y bardzo mocno się zakorzenią, czy ustabilizują się, w Polsce – dodał.

Polecamy: Sochacki: Jak zacząć inwestować w ETF-y?  

Fundusz typu ETF na indeks WIGtechTR zadebiutował na GPW

Polecamy nasze podcasty