Rośnie zainteresowanie alternatywnymi formami inwestowania

Alternatywne formy inwestowania nadwyżek finansowych wraz z utrzymywaniem się niskich stóp procentowych i rosnącą inflacją cieszą się rosnącym zainteresowaniem  wśród inwestorów. Przedsiębiorcy, klienci instytucjonalni, a nawet osoby prywatne coraz częściej rozważają dywersyfikację portfela swoich oszczędności w celu jak najbardziej efektywnego pomnażania zgromadzonego kapitału.

W przypadku Skarbiec TFI widoczny jest znaczny wzrost środków powierzanych naszym zarządzającym w ramach usługi asset management. Aktywa zgromadzone w usłudze zarządzania portfelami w 2019 r. podwoiły się i na koniec grudnia minionego roku ich wartość wyniosła ponad 500 mln zł. Natomiast na koniec stycznia 2020 pula ta przekroczyła wartość 570 mln zł. W ujęciu procentowym w ciągu miesiąca oznacza to wzrost o ponad 12 proc. – mówi Anna Milewska, prezes Skarbiec TFI w rozmowie z ISBnews.TV

Wideo Borys Skrzyński; fot. pixabay

Skarbiec TFI został uhonorowany statuetką „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce”  w kategorii „Najbardziej Wiarygodny Dostawca Usług i Rozwiązań dla Biznesu”. Uroczysta gala odbyła się 6 lutego br.

Nagroda, którą dzisiaj otrzymaliśmy jest dla nas bardzo, bardzo ważna nagrodą. I z szacunkiem odnosząc się do wszystkich nagród, które otrzymał Skarbiec w ciągu ostatnich 28 lat, mogę powiedzieć, że dzisiaj ta nagroda jest dla nas jedną z najbardziej cennych. A dlaczego nie najcenniejsza – bo najcenniejsze jest zaufanie, którym darzą nas nasi klienci – podkreśliła prezes Milewska.

TFI Skarbiec wyróżnia aktywność na rynku produktów inwestycyjnych, promocję rozwiązania finansowego wspierającego lokowanie nadwyżek finansowych przez klientów indywidualnych, przedsiębiorców, klientów instytucjonalnych. Rozwijana przez Skarbiec TFI usługa asset management jest odpowiedzią na bieżące oczekiwania klientów poszukujących nowych form inwestycyjnych, alternatywnych m.in. do tradycyjnych produktów depozytowych oferowanych przez banki.