Robert Adamczyk, EBOR: ESG to nie ideologia, to bycie normalnym człowiekiem

– Zrównoważony rozwój jest częścią naszego ładu gospodarczego, ładu korporacyjnego. Kiedy na początku lat 90. bank powstawał, już wtedy wprowadzono do statusu zapisy, że będziemy robić inwestycje w zrównoważony rozwój – powiedział w rozmowie z ISBnews.TV Robert Adamczyk z EBOR, podczas Gali Innowatorów ESG, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie ESG.

Jego zdaniem jest oczywiście różnica pomiędzy wschodem i zachodem, północą i południem świata, ale globalnie społeczeństwo podchodzi bardziej świadomie do ekologii. W Polsce jest na razie niezbyt dobrze, ale świadomość systematycznie rośnie.

– Młodzież patrzy na te sprawy zupełnie inaczej niżeli starsze pokolenie. Zwracają uwagę na to ile np. produkt ma kalorii, gdzie i jak został wyprodukowany. Z drugiej strony regulacje, które wchodzą na poziomie unijnym, stają się międzynarodowymi standardami – dodał.

Adamczyk podkreśla, że społeczeństwo europejskie ma pewne wartości, do których powinniśmy się przyzwyczaić, które powinny stać się częścią naszej kultury

– To nie jest ideologia, to jest po prostu bycie normalnym człowiekiem – podsumował.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud