Niestabilność polityczna powodem dystansu inwestorów indywidualnych do giełdy

Dystans inwestorów indywidualnych do większego zaangażowania na giełdzie wynika z niestabilności politycznej. Poza tym, od lat powodem niechęci do rynku kapitałowego, jest brak zaufania. Dlatego przyjęta Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego jest niezwykle ważna w kontekście rozwoju tego rynku – uważa Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. 

W strategii dość mocno zwrócono uwagę na problem inwestora indywidualnego. Najważniejsze, żebyśmy jak najszybciej przeszli do fazy realizacji tej strategii – mówi Jarosław Dominika w rozmowie z ISBnews.TV.

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Odnosząc się do wyników najnowszego Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI) , Jarosław Dominiak stwierdził:

Po raz pierwszy od kilkunastu lat inwestorzy obecni na warszawskiej giełdzie inwestują w dłuższym horyzoncie, nawet ponad rok.  To szczególnie  ważne z kontekście inwestowania na emeryturę. Rozumiemy, że to nie dziś, jutro, wzrost lub spadek akcji spółki są ważne, tylko budowa długoterminowego kapitału.

Rozmowa odbyła się podczas Forum Inwestycji i Rozwoju (10-11 stycznia 2020). Organizatorem było Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.