MedApp rozważa przeniesienie akcji z NewConnect na rynek główny GPW

Na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej przedstawimy harmonogram przeniesienia akcji z NewConnect na rynek główny GPW. Termin możliwego przeniesienie zależy od złożenia prospektu i zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Wydaje się, że w IV kwartale br. – w listopadzie – mogłoby dojść do takiego przeniesienia – poinformował ISBnews.TV Krzysztof Mędrala, prezes MedApp.

MedApp rozpoczął ofertę publiczną 4 mln akcji serii G po cenie emisyjnej 0,67 zł, planuje pozyskać do 2,68 mln zł, podała spółka. Środki pozyskane z emisji pozwolą zwiększyć nakłady inwestycyjne na dalszy rozwój produktów (CarnaLife Holo i CarnaLife System), a także rozszerzyć działania marketingowe związane z ich komercjalizacją. Nowe środki pozwolą również rozpocząć proces certyfikacji FDA w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy mogą zapisywać się na akcje od 10 do 28 lutego. Minimalny zapis wynosi 3 tys. akcji.

Na pytanie czy rozważa kolejne emisje, prezes MedApp stwierdził: dodatkowa emisja akcji wiąże się z rozwojem spółki i jeśli będziemy widzieć takie zapotrzebowanie i możliwości również to rozważamy.

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Prezes podkreślił, że spółka już rozpoczęła sprzedaż swoich rozwiązań w do centrów badawczych w Stanach Zjednoczonych.

Jesteśmy jednym z niewielu podmiotów posiadających certyfikację NATO  umożliwiającą współpracę i oferowanie naszych rozwiązań softwarowych w tym zakresie. Po targach Dubaju i Dusseldorfie prowadzimy rozmowy z kolejnymi dystrybutorami i myślę, że stopniowo będziemy informować rynek o podpisanych umowach, czy nawiązanej współpracy z partnerami na rynkach zagranicznych – dodał.

MedApp S.A to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.