Łukasz Banach, Hop.City: Chcemy mieć kilka tysięcy ładowarek jednośladów w One Box Allegro

– Hop.City wspólnie z Allegro wprowadza na rynek zupełnie nową, przełomową usługę Hop Charger, która pozwala zbudować na małych elektrycznych pojazdach nieograniczony zasięg. Tak naprawdę usługa ta pozwala nam zrobić to, co jest standardem na rynku dla spalinowych samochodów czy spalinowych skuterów: podjeżdżamy, w 30 sekund wymieniamy baterie i możemy jechać dalej. To jest pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie i tym bardziej pierwsze rozwiązanie, które jest modułem, który można zamontować w istniejącej infrastrukturze miejskiej – powiedział Łukasz Banach, CEO Hop.City, w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niego liczba urządzeń ma osiągnąć w Polsce przynajmniej kilka tysięcy, a w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy poza granicami również celuje w podobną liczbę.

– Jest to na dość wczesnym etapie, ale prowadzimy również negocjacje w sprawie użytkowania i rozwoju takiej sieci także poza rynkiem europejskim, gdzie wyzwania są podobne – dodał.

Pierwszych 6 urządzeń z usługą Swap & Go działa w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Całość została zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce.

– Jeśli chodzi o model biznesowy, korzystanie z urządzeń w pierwszej kolejności adresujemy do użytku biznesowego, czyli zarówno dla kurierów, jak i dla użytkowników, którzy korzystają z flot firmowych” – wskazał Banach.


Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud