Kuśpik, PTWP: Główny temat tegorocznego EKG to biznes w nowej rzeczywistości

Ponad sto debat poświęconych najaktualniejszym zagadnieniom, kilkanaście bloków tematycznych, trzy dni wypełnione dyskusjami, prezentacjami, spotkaniami, wymianą doświadczeń polityków, przedstawicieli europejskich rządów, międzynarodowego grona inwestorów i przedsiębiorców reprezentujących różne branże gospodarki – 13 już edycja największej imprezy biznesowej Europy Centralnej – Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (EEC – European Economic Congress) odbędzie się w dniach 20-22 września 2021 r.

– Po pandemii przybyło tematów do rozmowy. Wszystkich interesuje, jak będzie odbudowywała się polska gospodarka? Jaka będzie reakcja na programy wsparcia dla firm zarówno polskie, jak i europejskie? Będziemy też rozmawiać o zielonej transformacji, która nabrała tempa, choć pojawiały się głosy, że pandemia to spowolnić – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP SA, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w rozmowie z ISBnews.TV.

W tym roku udział nowego biznesu, technologicznego będzie wyjątkowo mocny i to będzie elementem wyróżniającym Europejski Kongres Gospodarczy – dodał.

W trakcie XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabraknie także wnikliwego omówienia spraw, takich jak odnawialne źródła energii, offshore, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Agenda największego spotkania biznesowego Europy Centralnej zawsze obejmuje wachlarz tematów gospodarczych w ich społecznym i politycznym kontekście.