IV Forum Przemysłowe w Karpaczu: o polskim i europejskim biznesie

Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy podsumowuje w rozmowie z ISBnews.TV IV Forum Przemysłowe, które odbyło się w Karpaczu w połowie grudnia 2019 r. (12-14). Podczas Forum dyskutowano o problemach europejskiego przemysłu, reindustrializacji, gospodarce cyfrowej, rewolucji elektrycznej w motoryzacji, polityce klimatycznej oraz bezpieczeństwie energetycznym.

Forum Przemysłowe to spotkanie tych ludzi, którzy przyglądając się polskim małym i średnim firmom, tworzą dla nich warunki funkcjonowania, bo to one są fundamentem polskiej gospodarki. To od sukcesu małych i średnich firm zależy ostateczny sukces naszego kraju – powiedział Berdychowski.

Zygmunt Berdychowski podkreślił, że podczas Forum rozmawiano o wszystkich problemach przedsiębiorców.

Jestem przekonany, że sprawy związane z firmami rodzinnymi są absolutnie kluczowe nie tylko dlatego, że zbliża się pierwsza fala sukcesji, która będzie albo udana, albo zakończy się niepowodzeniem, ale przede wszystkim dlatego, że 90 proc firm, to małe i średnie przedsiębiorstwa – dodał.

Foto/wideo: Borys Skrzyński

Najlepszą firmą IV Forum Przemysłowego okazał się SOLGAZ. Nagrodę z rąk Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego odebrał prezes firmy Ireneusz Bartnikowski. SOLGAZ to polski producent płyt gazowych bez płomieni oraz okapów.

Firmą rodzinną IV Forum Przemysłowego w Karpaczu zostało Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik”. Statuetkę z rąk rektora Szkoły Głównej Handlowej prof. Marka Rockiego odebrał Krzysztof Kasztelewicz.

Forum Przemysłowe organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich. Agencja ISBnews była patronem medialnym wydarzenia.