Grzegorz Młynarczyk, Ailleron: Branża IT skazana na rozwój globalny

– Jeżeli chodzi o branżę IT, to na przestrzeni ostatnich lat widzimy bardzo duże zainteresowanie inwestycjami w tym obszarze. Zarówno w USA jaki w Europie wiele funduszy inwestycyjnych lokuje swoje środki w te przedsiębiorstwa. Zainteresowanych jest też tą branżą sporo inwestorów strategicznych – mówi Grzegorz Młynarczyk wiceprezes zarządu Ailleron w rozmowie z ISBnewsTV.

Branżą IT jest bardziej odporna na zawirowania rynku niż inne.

– Z jednego podstawowego powodu. Różnica pomiędzy dostępnością talentów a potrzebami na rynku IT do budowania rozwiązań informatycznych jest tak duża, że zapotrzebowanie na tych ludzi powoduje, że firmy wciąż takich talentów poszukują – dodaje Młynarczyk.

W Polsce mamy świetnych informatyków.

– Zazwyczaj w różnego rodzaju rankingach występujemy na trzeciej, czwartej czy nawet drugiej pozycji na świecie. W naszym przypadku wartość jakości jaką dostarczamy do ceny jest bardzo duża i to jest doceniane przez bardzo dużą ilość inwestorów na całym świecie. Inflacja wynagrodzeń w IT występuje już od wielu lat – mówi wiceprezes Ailleron.

W branży IT nie ma innej możliwości jak rozwój globalny.

– Jeżeli myślimy o dynamicznym rozwoju IT to innej opcji jak wyjście na rynki zagraniczne nie ma. Mamy to szczęście w branży, że możemy świadczyć swoje usługi praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Inwestycje mają na celu przybliżenie nas do klientów – dodaje Grzegorz Młynarczyk.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud