Czego firmy potrzebują do przeprowadzenia transformacji cyfrowej?

Na rynku brakuje około 18 tys. pracowników z zakresu przeprowadzenia transformacji cyfrowej małych i średnich przedsiębiorstw. Polska przygotowuje się do transformacji cyfrowej a instrumentów, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy jest coraz więcej. Niebawem będzie dostępna ulga na automatyzację i robotyzację z ramach programu Polski Ład – powiedział Dawid Solak, p.o. prezes Platformy Przemysłu Przyszłości w rozmowie z ISBnews.TV.

– Ulga na automatyzację i robotyzację da możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów związanych z zakupem, instalacją, integracją robota przemysłowego w swojej firmie. Dostępne są konkursy grantowe w ramach, których przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie finansowe na realizację jakiegoś konkretnego wdrożenia związanego z technologiami cyfrowymi. Ale, tak naprawdę największym wyzwaniem, które stoi przed każdą firmą jest przygotowanie planu transformacji cyfrowej tak, aby wdrażane na co dzień technologie cyfrowe przekładały się na wzrost produktywności – stwierdził Dawid Solak.

Czym zajmuje się Platforma Przemysłu Przeszłości? Więcej w poniższym linku Platforma Przemysłu Przyszłości wspiera transformację cyfrową w firmach

Cała rozmowa z Dawidem Solakiem dostępna jest w Sound Cloud