Bogucki, Revolut: Warto szukać wakacyjnych oszczędności

– Tegoroczny sezon wakacyjny będzie szczególny. Jest to pierwszy rok po pandemii i oczekiwania turystów są bardzo duże. Po 2 latach obostrzeń turyści chcą skosztować prawdziwych wakacji. Usługodawcy muszą temu sprostać.  Muszą też wyjść naprzeciw inflacji. Warto próbować szukać oszczędności – mówi Stefan Bogucki Communications Manager Poland/CEE w Revolut w rozmowie z ISBnews.TV.

Pomogą w poszukiwaniu oszczędności okazje, które można znaleźć w różnego rodzaju aplikacjach.

– Warto skorzystać z automatycznego oszczędzania. W aplikacji wystarczy ustawić kwotę i częstotliwość oszczędzania. Jeśli będziemy odkładać np. 150 zł tygodniowo, to w połowie sierpnia mamy dodatkowy 1000 zł na wakacyjne wydatki – tłumaczy Stefan Bogucki.

Innym sposobem jest rozbicie pobytu wakacyjnego na dwie części.

– Jeśli szukamy hotelu na 10 dni to przy pomocy niektórych aplikacji możemy pobyt rozbić na 4 i 6 dni. Będzie taniej – mówi Bogucki.

Kolejną okazją do oszczędzania jest korzystanie z cashback.

– W wielu aplikacjach w momencie uiszczania pełnej opłaty za rezerwację hotelu możemy otrzymać zwrot części tej kwoty. Najczęściej jest to 10%. Cashback spotykamy też na kartach kredytowych zarówno wirtualnych jak i fizycznych. Tutaj możemy zaoszczędzić około 1% – wyjaśnia Stefan Bogucki.

Ciekawym sposobem na trudne wakacyjne czasy jest możliwość rozłożenia płatności w czasie.

– Rekomendujemy korzystanie z nowej na polskim rynku usługi, polegającej na metodzie „zapłać później”. Dokonujemy rezerwacji hotelu teraz a płacimy dopiero podczas zameldowania już na miejscu – mówi Stefan Bogucki.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud