Adamkiewicz, Gaming Factory: gry wideo, na które warto zwrócić uwagę to Bakery Simulator, Farming Life, Castle Flipper

Rynek gier wideo w Polsce będzie rósł w tempie podobnym do rynku globalnego. Obecnie, w zależności od platformy, sprzedaż rośnie o kilka do kilkunastu procent rocznie. Rekordowe wzrosty zanotowały spółki gamingowe w czasie pandemii COVID-19.  

Na jakie gry wideo warto zwrócić uwagę w tym roku, jakich premier można spodziewać się w 2021 roku oraz jak wygląda współpraca polskiego wydawcy gier z zagranicznymi producentami – mówił Mateusz Adamkiewicz, prezes spółki w rozmowie z ISBnews.TV.

Spółka Gaming Factory rozpoczęła pierwszą ofertę publiczną akcji. Część środków pozyskanych spółka planuje przeznaczyć na dokończenie tytułów, które są w trakcie produkcji, w tym między innymi: City Eye, Roman Legionary, Farming Life, Fat[EX] Courier Simulator, Castle Flipper, Big Battle and Defence Simulator oraz Knight Simulator. Wśród planowanych przez spółkę gier znajdują się także nowe, których produkcja jeszcze się nie rozpoczęła, chodzi m.in. o Symulator Milioner, Bakery Simulator 2 lub Farming Life 2. Średni koszt pojedynczego projektu, wynikający z dotychczas podpisanych przez spółkę umów wynosi około 200-600 tys. zł.

Polecamy: Gaming Factory rozpoczyna publiczną ofertę akcji. Debiut na GPW w III kwartale 2020 r. 

Polecamy kanał ISBnews.TV w serwisie SoundCloud.